מדריך ל ממשק M.2

מזה M.2 ?
M.2 הוא מפרט לכרטיסי הרחבה פנימיים על לוחות אם למחשבים ומחשבים ניידים. M.2 פותח כיורש  של ממשק mSATA והוצג לראשונה על ידי אינטל בשנת 2012 תחת התווית Next Generation Form Factor (NGFF).

לגבי השימוש ומגוון הממשקים, M.2 גמיש יותר מכיוון שניתן להעביר לא רק אותות SATA דרך ממשק M.2 אלא גם USB ו-PCIe. בכך מתאפשרות פונקציות מורחבות, למשל. היישום של כרטיסי WLAN, Bluetooth, GPS או NFC.

למה מתאים M.2 ?
היום יש כבר ממשק M.2 במחשבים רבים ובמחשבים ניידים. זה מתאים באופן אידיאלי לחיבור SSD במכשיר נייד קומפקטי כמו במחשב נייד ו-Ultrabook™, אך גם במחשב שולחני.

מודולי M.2 בולטים בעיצוב הקומפקטי ובמידות הגמישות שלהם. הודות לצריכת החשמל הנמוכה כונני SSD של M.2 יכולים לשמש בקלות גם ככוננים ניתנים לאתחול בתוך מערכות מחשב.

אלו גרסאות קיימות ?
תקן M.2 מכיל גרסאות עם עד ארבעה נתיבי PCIe, אחד SATA 6 Gb/s ו/או יציאת USB 3.0 אחת. אז אפשר לחבר PCIe וגם SATA SSDs.

מהו העיצוב של M.2 ואיך הם מגיעים ?
לכרטיסי M.2 יש צורה מלבנית. בצדם הקדמי הם מראים פס מחבר תקע ובצדם האחורי שקע חצי עיגול ממורכז. יש צורך בשקע להרכבת הכרטיס: ניתן להכניס אותו ליציאה המתאימה בלוח ולקבע אותו באמצעות בורג. ניתן להרכיב רכיבים על הצד העליון של הכרטיס וגם על הצד התחתון שלהם.
גודלו של מודול M.2 מסומן על ידי גורם הצורה שלו. גורם הצורה מגדיר את הרוחב לפי אורך במילימטרים. לדוגמה, גורם הצורה 2260 אומר שלכרטיס יש רוחב של 22 מ"מ ואורך של 60 מ"מ. הרכיבים הארוכים ביותר הם באורך של 110 מילימטרים. נכון להיום, כונני ה-SSD הנפוצים ביותר של M.2 הם בעלי רוחב של 22 מ"מ ואורך של 42, 60 או 80 מ"מ.

M.2 VER
מה משמעות ה KEY ב M.2 ?
הצורה של מחברי M.2 שונה בהתאם לממשק שיציאת M.2 מספקת. לפי היישומים האפשריים למודול M.2 יש שקעים בנקודות מסוימות של רצועת מחבר התקע. המפתח מסמל את תפיסת המחבר הזה.
המפתחות השונים קוראים לכרטיסי פלאג-אין עם שקעים בנקודות מסוימות אלו. כרגע המקשים B, M, A ו-E יחד עם B+M ו-A+E נמצאים בשימוש. החריץ והמודול צריכים לתמוך באותו מפתח כדי להיות תואמים
סכמה למגעים של : KEY B , KEY M , KEY B+M
m.2 slot atr

סכמה למגעים של : key A ,KEY E ,KEY A+E
M.2 SCHEMA
M.2 SUPPORT TABLE

שימו לב: תיאורטית ו/או בעתיד, המפתחות הרשומים כאן מסוגלים לתמוך גם בסוגים אחרים של אותות. יתר על כן, מפתחות שאינם רשומים כאן שמורים לגרסאות או ממשקים הבאים. הטבלה המתוארת למעלה תקפה עבור מוצרי Delock.
| מבחר מארזים חיצוניים של M.2 של DELOCK