מדריך ל 8K

מדריך ל 8K

לפני זמן לא רב, רזולוציית 4K (UHD = Ultra High Definition) נחשבה לסטנדרט. ולמרות שתוכן 4K וטכנולוגיית 4K עדיין לא ממש הגיעו "להמונים", היורש 8K כבר הופיע באופק.
להלן כמה עובדות מעניינות על רזולוציית 8K:
מה זה בדיוק 8K ?
8K מתאר את UHD-2 והוא היורש של 4K (UHD).
ברזולוציית 8K יש כ-8,000 עמודות אופקית. או 7,680 * 4,320 פיקסלים, מפוזרים על פני גודל התצוגה המתאים בפורמט הקלאסי של 16:9, שהוא פי ארבעה יותר פיקסלים מאשר עם 4K ופי 16 פיקסלים מאשר עם Full HD.
המשמעות היא שיש כ-33.2 מיליון פיקסלים בתצוגה = 33.2 מגה-פיקסל. לפעמים גם 8,192 x 4,320 פיקסלים ב-17:9 נקראים 8K.
האם נוכל לראות הבדל בין 4K ל 8K ?
לא ניתן (עדיין) לענות על שאלה זו באופן כללי. הבחנה תלויה לא רק במרחק הצפייה ובגודל מסך ה-8K, אלא גם בפרטים אחרים כמו החומרה והראייה האישית.
בפשטות ובאופן כללי, ככל שמרחק הצפייה גדול יותר, נדרשים פחות פיקסלים לאינץ' כדי להבטיח שמה שנראה לא ייראה "מפוקסל". לדוגמה, סמארטפון, שבדרך כלל מקרבים לעין, דורש צפיפות פיקסלים גבוהה יותר מאשר מכשיר טלוויזיה בבית.
ב-8K הפיקסלים קרובים יותר וקטנים יותר, מה שיכול להיתפס כעלייה באיכות התמונה מבחינת רמת הפירוט והעומק. צבעים יכולים גם להיראות חיים יותר הודות לעומק צבע של 12 סיביות. התפיסה של זוהר צבע מוגבר ופרטים רבים יותר יכולה להשתנות מצופה לצופה.
8k resolution
המחשה של הדיוק המוגבר מ-Full HD ל-8K מוצגת בתצוגה הסכמטית למעלה. זה מציג את מבנה התת-פיקסל המתאים של רזולוציות שונות עם אותו קטע בכל מקרה. ב-Full HD, תת-פיקסל גדול יחסית, אתה רואה 4 x 4 = 16 פיקסלים. המספר המרובע של פיקסלים ניתן עם 4K: 8 x 8 = 64 פיקסלים. עם 8K מספר הפיקסלים מוכפל שוב: 16 x 16 = 256 פיקסלים.
האם כדאי לרכוש כבלים 8K?
רכישת כבלים ומתאמים של 8K היא כבר רעיון טוב, לא רק עבור משכימי קום טכניים, כדי להיות מוכנים לעתיד. ההבדל במחיר למוצרי 4K אינו גדול, ומוצרי 8K תואמים לאחור. חובבי קולנוע ביתי ומשחקים שמשתמשים במסכים גדולים כבר יכולים ליהנות מ-8K. מעניין גם עבור גיימרים:  ה-Xbox וה-Playstation  שתיהן תואמות 8K ותומכות בהזרמת 8K.
הכבלים של DELOCK , מאושרים ע"י ארגון ה HDMI שיכולים לעבוד עם רזולוציה 8K , קיימים הרבה מוצרים בשוק הפתוח שלא באמת עומדים בתקן זה. 
 
קניית כבלים 8K DELOCK לחץ כאן
© תוכן זה מוגן בזכויות יוצרים , אין להעתיק או לעשות שימוש בתוכן זה ללא אישור
 
חזור לNews